Walizki w podróży

Wybierając się na wczasy zawsze mamy ze sobą sporo bagaży.

W pojedynkę wystarcza zazwyczaj jedna, dwie walizki, jednak wyruszając na urlop całą rodziną zabieramy tego już o wiele więcej. Jak zatem rozplanować pakowanie, co z czym i do czego pakować. Sam fakt pakowanie jest oczywiście swoistym zjawiskiem i niekiedy nie odbywa się bez stresu, przypominania sobie, o czym mogliśmy zapomnieć i dopakowywania niezbędnych rzeczy na ostatnią chwilę. Potem będą na miejscu okazuje się, że rzeczywiście cała saszetka z kremami do opalania została w domu. Jak zatem pakować walizki do podróży.

Wybierając się na wczasy zwykle jedziemy autokarem, lecimy samolotem, bądź własnym samochodem.

W każdym przypadku jednak każdy ma ze sobą podręczny bagaż, bądź torbę, a całą resztę w bagażu głównym. To dobry pomysł, żeby przy sobie mieć najważniejsze przedmioty, takie jak portfel z dokumentami, kartami i pieniędzmi, telefon, cenniejsze urządzenia, takie jak aparat, odtwarzacz muzyki, czy inne, a także prowiant, ewentualne leki, które ktoś zażywa. Całą garderobę w postaci ubrań na gorące i chłodniejsze dni, przeciwdeszczowe kurtki, buty, klapki powinniśmy spakować do dużej walizki.

Najlepiej wybrać, jak najpojemniejszą z usztywnianymi ściankami, aby nasze rzeczy nie były narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Mamy także możliwość zakupienia walizki z szyfrem, czy kłódeczką, a są to dobre zabezpieczenia, jeśli mamy ze sobą cenne przedmioty. Wszelkiego rodzaju kosmetyki powinniśmy pakować do kosmetyczek, dobrze zakręcać i pakować najlepiej w pobliżu miękkich, amortyzujących rzeczy, takich jak ręczniki, czy ubrania. W razie zgnieceń, powinny być także szczelnie zamknięte, a nawet owinięte w folię, po to żeby nie pozalewały pozostałych przedmiotów.

Układając rzeczy do walizki do podróży powinniśmy je mieć poskładane i kłaść je na płasko, po to, żebyśmy nie musieli wszystkiego prasować będąc na miejscu. Buty należy z celów higienicznych pakować do reklamówce, czy worków, albo nawet przeznaczyć na nie odpowiednią walizkę, czy torbę podróżną. Dobrze rozplanowane pakowanie może być naprawdę pomocne w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *